Online platby za cestovní pojištění jsou o 60 % vyšší než loni v létě
Barbora Tyllová, country manager PayU for Czech Republic, Slovakia and Hungary

Cestovní pojištění zažívá v letních týdnech vrchol sezóny. Lidé za něj v bezhotovostních platbách utrácejí dvakrát více než loni na podzim a o šedesát procent více než loni v létě. Vyplývá to z údajů společnosti PayU. Podle pojišťoven roste zájem o pojištění touto formou díky jeho jednoduchosti.

Roste jak počet plateb, tak i průměrná částka, kterou lidé za pojištění platí. Průměrná výše transakce je 750 korun. Tato částka ovšem zahrnuje vždy většinou více pojištění najednou. 

Letošní léto je v objemu plateb za pojištění zatím rekordní. V srpnu může dojít ještě k dalšímu růstu. Druhé nejsilnější období pro pojištění jsou jarní prázdniny. Podobný rostoucí trend je u online plateb cestovních kanceláří, prodeje letenek a jízdenek. Hodně rostou také platby za zahradní nábytek a vybavení.

PayU mimo jiné zajišťuje platby pro pojišťovny AXA Assistance, AXA, Allianz Pojišťovna, Direct pojišťovna, NN Životní pojišťovna nebo srovnávač pojištění Klikpojištění. 

Největší zájem o pojištění zaznamenáváme každoročně těsně před začátkem prázdnin, kdy jsou první týden v červenci dva státní svátky. Z našich dat také vyplývá, že lidé si cestovní pojištění sjednávají nejčastěji ve středu a čtvrtek,“ uvádí manažerka marketingu a komunikace pojišťovny AXA Assistance Kateřina Čermáková. „Zaznamenáváme jasný trend, kdy si lidé čím dál více sjednávají cestovní pojištění online – ať už přes srovnávače pojištění, nebo přímo přes naše webové stránky.“

Přes PayU z České republiky a Slovenska si zákazníci každý rok nakoupí zboží a služby téměř za 11 miliard korun. Statistiky společnosti ukazují, že rychle roste podíl mezinárodních plateb.  PayU svým klientům nabízí platební řešení PayU Hub, které dokáže jednoduše zrealizovat online platby po celém světě ve všech možných měnách prostřednictvím více než 300 platebních metod.