PayU koupilo izraelský technologický startup ZOOZ
Barbora Tyllová, country manager PayU for Czech Republic, Slovakia and Hungary

PayU pokračuje v expanzi koupí technologické platební platformy ZOOZ. Díky tomu dál posiluje na poli mezinárodních plateb. To je trh, který by podle zprávy Accenture měl v roce 2020 dosáhnout velikosti 994 miliard dolarů. PayU od roku 2016 utratila na investicích a strategických akvizicích přes 350 milionů dolarů, tedy 7,7 miliardy korun.

Týmy ZOOZ a PayU budou spolupracovat na vytvoření přední globální platební infrastruktury budoucnosti. V rámci této vize budují komplexní, modulární a vysoce flexibilní platební platformu ‘Payment OS platform’, která bude podporovat nové trendy v odvětví plateb a reagovat na měnící se potřeby obchodníků. Mezi funkcionality, které platforma nabízí, patří například fraud management (správa podvodných transakcí), reporty v reálném čase a tzv. smart routing neboli inteligentní směrování plateb dle stanovených pravidel.

Akvizice přichází po ročním úspěšném a produktivním partnerstvím mezi PayU a ZOOZ, které už prospělo také českým obchodníkům, jako je Kiwi.com. Bližší spolupráce se ZOOZ nám pomůže zlepšit platformu PayU Hub a dále podporovat ambiciózní obchodníky, kteří se chtějí rozšířit i mimo území České republiky.

Prostřednictvím platformy PayU Hub,získají obchodníci přístup k 2,3 miliardám nových zákazníků na vysoce rostoucích trzích. PayU Hub využívá platební infrastrukturu společnosti PayU a nejmodernější technologii společnosti ZOOZ a otevírá tak obchodníkům s celosvětovými ambicemi přístup na nové trhy a stanovuje nový standard pro přeshraniční platby.

Laurent le Moal, generální ředitel společnosti PayU říká: „PayU je jedním z nejaktivnějších investorů v oblasti fintech a neustále hledáme příležitosti k inovacím a podpoře našich obchodních klientů k růstu. Dnešní oznámení je skvělou ukázkou této filozofie v akci a jsme potěšeni, že jsme přivítali tým ZOOZ do PayU. Tím, že společně vytvoříme první platformu platebního operačního systému, podpoříme misi PayU vybudovat svět bez finančních hranic."

Oren Levy, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ZOOZ dodává: "Po ročním produkčním partnerství se naše sdílená vize o vytvoření nového globálního standardu v oblasti platební infrastruktury stává díky akvizici společnosti ZOOZ společností PayU realitou. Jedinečný přínos, který přinášíme společnosti PayU, je pokročilá technologická vrstva, která nejen pomáhá obchodníkům na celém světě, aby zlepšili své interní procesy a poskytli lepší zážitky zákazníkům, ale také nabízí analytické a optimalizační schopnosti, které je vybavují nebývalým pohledem."

ZOOZ v roce 2010 založil Oren Levy a Ronen Morecki. Společnost se stala jedním z nejznámějších hráčů na poli platebních technologií v Izraeli.

 

PayU je součástí společnosti Naspers, globální internetové a zábavní skupiny a jeden z největších technologických investorů na světě. Po dokončení transakce bude společnost ZOOZ v plném rozsahu ve vlastnictví společnosti Naspers. Posílí její divizi plateb a podpoří strategii rozvoje v oblasti finančních služeb na rozvíjejících se trzích s dlouhodobým růstovým potenciálem.