PayU spouští Google Pay pro online nákupy v Evropě, včetně českého a slovenského trhu
Barbora Tyllová, country manager PayU for Czech Republic, Slovakia and Hungary

Online obchodníci spolupracující s PayU v Evropě, včetně českého a slovenského trhu, mají k dispozici nový způsob platby na svých webových stránkách i v mobilních aplikacích. Platby pomocí služby Google Pay lze provádět na všech zařízeních (smartphonech a počítačích) bez ohledu na operační systém, prohlížeč nebo svou banku. Ti, kteří používají paywall, nebudou muset zasahovat do své integrace, na PayU paywallu se jim objeví nové tlačítko.

 

Služba Google Pay (dříve služba Android Pay) je jednoduchý a rychlý způsob platby kartou, u kterého není nutné pokaždé zadávat údaje. Podrobnosti o kartách bezpečně ukládá společnost Google.

Český online trh neustále roste a pro české obchodníky existuje mnoho příležitostí k zavádění inovativních finančních řešení. V PayU chceme vytvořit ekosystém pro všechny online zákazníky, aby mohli kdykoliv a kdekoliv využívat nejmodernější a pohodlné způsoby platby. Google Pay je jedním z nejlepších příkladů takových řešení, které se nám osvědčilo už na jiných trzích, kde PayU působí.

Aby mohli uživatelé platit za online nákupy prostřednictvím služby Google Pay, musí si uložit své údaje o kartě do svého účtu Google. To lze provést z webových stránek pay.google.com nebo prostřednictvím mobilní aplikace Google Pay. Platba pomocí digitální peněženky Google na webových stránkách obchodů je k dispozici nejen u telefonů s operačním systémem Android, ale také u telefonů s operačním systémem iOS.

Obchodníci mohou využít dva různé modely integrace služby Google Pay, a to jak pro webové, tak i pro mobilní řešení PayU. První je hostovaný web checkout, druhý je rozšířená integrace. Detaily a výhody každého všem obchodníkům rádi poskytneme.

První službou, která nové řešení testuje v praxi, je portál Bezrealitky.cz, který napřímo propojuje majitele nemovitostí se zájemci o bydlení a patří k technologickým průkopníkům ve svém segmentu.